b) principy a fungování životního pojištění a jeho produktů

Otázka: V jakých případech může penzijní společnost vypovědět účastníkovi smlouvu o doplňkovém penzijním spoření?

Odpovědi (Více správných odpovědí)

A
Pokud porušil povinnost sdělit penzijní společnosti stanovené údaje.
B
Pokud posílá na penzijní účet vyšší příspěvek, než je domluveno ve smlouvě.
C
Pokud po dobu nejméně 6 po sobě jdoucích kalendářních měsíců nezaplatil příspěvek účastníka a byl na to nejméně 30 dnů předem písemně upozorněn.
D
Pokud při uzavírání smlouvy uvedl nepravdivé údaje mající podstatný vliv na vznik nároku na poskytování státního příspěvku.
Podle citace ze zákona může penzijní společnost vypovědět smlouvu o doplňkovém penzijním spoření účastníkovi, který: a) po dobu nejméně 6 po sobě jdoucích kalendářních měsíců v rozporu se smlouvou o doplňkovém penzijním spoření nebo tímto zákonem nezaplatil příspěvek účastníka, pokud byl účastník nejméně 30 dnů přede dnem odeslání výpovědi na právo penzijní společnosti vypovědět smlouvu písemně upozorněn, b) porušil povinnost sdělit penzijní společnosti stanovené údaje (§ 13 odst. 2 a 3), c) při uzavírání smlouvy uvedl nepravdivé údaje mající podstatný vliv na vznik nároku na poskytování státního příspěvku nebo na dávky z doplňkového penzijního spoření nebo který zamlčel skutečnosti, které jsou rozhodné pro uzavření smlouvy. Zasílání vyššího příspěvku není zákonným důvodem, který by umožňoval penzijní společnosti vypovězení smlouvy o doplňkovém penzijním spoření.
Zákon č. 427/2011 Sb., o doplňkovém penzijním spoření, ve znění pozdějších předpisů, § 7.